Вы тоже можете добавить фото, отчет, туристический объект, статью! Стать автором!

Костел Успения Пресвятой Богородицы (г.Ковель, Волынская обл.): карта, описание

 Natalka   166

Галерея

Вы можете быть первыми!
Добавить фото

... Карта

Местность Город Ковель, Ковельский район, Волынская область
Построено \ Теперь  1771 г. \ действует за предназначением
Адрес ул. Вербицкого, 1а
Материал \ Состояние дерево \ хорошее
Стиль народная архитектура
Статус \ Номер памятник архитектуры национального значения \ 1049/0
Конфессия сначала \ теперь РКЦ \ РКЦ
Изменения (після 1990) нет
Режим доступа свободный, по расписанию

У 1771 р. власник села Вишеньки Рожищенського району, що на Волині, поміщик Станіслав Маневський збудував римо-католицький дерев'яний костел Успіння Пресвятої Богородиці, який вважають унікальною архітектурною пам'яткою України.

Його особливість полягає у тому, що тогочасні зодчі взяли за взірець кам'яні костели оборонного типу. За історичними відомостями цей храм згорів у 1847 р. і був відбудований у 1859р., а вже в радянські часи його приміщення використовували як пункт для прийому молока. Після проголошення Незалежності України декан луцької дієцезії Людвіг Камілєвський запримітив цю незвичайну культову споруду і запропонував перемістити її до м. Ковеля.

Роботи з демонтажу храму розпочалися 5 грудня 1994 р., його акуратно по частинах розібрали і перевезли у це місто. Для цього влада виділила на вулиці Вербицького досить велику ділянку землі, на якій насипали штучний пагорб і возвели цей найстаріший дерев'яний костел на Волині. Таким чином, у 1996 р. м. Ковель поповнилося ще однією культовою дерев'яною пам'яткою архітектури XVІІІ ст. Його майстерно відреставрували і надали первісного вигляду, який він мав у 1771 р. У жовтні 1996 р. оновлений костел було освячено львівським архієпископом Мар'яном Яворським.

В основі храму знаходиться священний камінь, який спеціально для цього привезли з Єрусалиму. На фасаді цієї величної споруди розміщено дві вежі. Костел збудовано на квадратному плані, до його стін приєднано ризниці, а з двох боків і у самому центрі знаходяться вівтарі. Один з вівтарів виконано у стилі бароко, що є найціннішою пам'яткою цього храму. Зовні будівля облицьована дошками і покрита клинчастими дощечками (гонтами), має два куполи і дві вежі. Храм входить до реєстру найвизначніших пам'яток дерев'яної архітектури, оскільки таких храмів в Україні збереглося лише два. На хорах знаходиться орган, привезений з Австрії, тому тут можна почути чудову органну музику під час недільних богослужінь, які проводяться українською і польською мовами. Територія навколо костелу оформлена у витонченому мистецькому стилі, тому в цьому місці часто можна побачити молодят, яким подобається саме тут приймати обряд вінчання, що дарує їм незабутні спогади. На його теренах знаходяться штучний фонтан і альтанка, а також – місточок, під яким дзюрчить струмок. Ці всі принади прикрашають подвір'я святині і приваблюють туристів.

Костел Святої Анни у м. Ковелі, що на Волині, історія якого сягала ще XVІ ст., був знищений після Другої світової війни, тож парафія залишалася без храму. Ковельській парафії Святої Анни, про яку існують історичні дані ще з XVI століття, служить храм Успіння Пресвятої Богородиці, привезений з Вишеньок, це не є протиріччям, саме в цьому і відчувається велика сила християнської віри.

Andrij

Упоминаестя в отчетах (0)
Об этом месте пока не написано ни одного отчета. Вы можете
Добавить отчет
Обсуждение на форуме (0)
Это место пока не упоминается ни в одной теме форума. Вы можете
Создать тему

Добавить комментарий
Имя* (буква, потом буквы цифры _-.&)
Email* (останется в тайне)
Комментарий*
Добавить Очистить
 
Подождите пожалуйста