Источники

"Дрымба" не возникла на пустом месте. Сложно ожидать, что пользователи будут писать на пустом сайте. Но пока кто-то что-то не напишет - сайт так и останется пустым. Поэтому, на начальном этапе сайт наполняли (и продолжают наполнять) редакторы. Для этого были использованы материалы собственных путешествий и сотни источников - интернет сайтов и книг. Главные из них приведены ниже.

Вікімапія. Одна з провідних редагованих користувачами карт світу. Продуманий функціонал, хоча й заплутаний, нічого зайвого. Сайт доволі важкий у плані навантаження на процесор та реклами. Станом на 2023 рік - сайт заблокований для користувачів в Україні.

Замки та храми України. Великий збірник авторських статей Ірини Пустиннікової, оригінальних та архівних фото пам'яток України (переважно архітектура). Опрацьований широкий пласт літератури, в тому числі польської, недоступної широкому загалу. Сайт, мяко кажучи, не позбавлений суб'єктивізму, тому треба фільтрувати імпресіонізм, відловлюючи фактаж. Проте, на відміну від багатьох інших сайтів, давно покинутих своїми авторами, котрих поглинув Фейсбучок, "Замки і храми" регулярно оновлюється та залишається одним з найцінніших джерел інформації з краєзнавства.

Енциклопедія пам'яток. Величезний каталог - база даних пам'яток України. Є фото та зачатки карт, трохи GPS координат. Сайт вивірений вручну, кількість помилок і неточностей - дуже незначна. Схоже, що були використані матеріали чи бази державних пам'яткоохоронних структур, недоступні у вільному обігу на час його створення. Згодом з'явилась альтернатива - великі списки пам'яток на проекті "Вікі любить пам'ятки". Станом на 2016 сайт не оновлюється. Станом на 2023 рік - сайт припинив існування.

Panoramio. Фотогалерея усіх куточків планети, заснована пошуковим гігантом Google. Є певна кількість фото, недоступна на інших сайтах, також зрідка звідти можна виловити точні координати об'єктів. "Фішка" сайту - багато фотографій справді високої якості. Сайт був закритий у 2017 році і повністю припинив існування.

Живий журнал. "LiveJournal" - одна з перших блогових платформ, що виникли ще задовго до масового переходу користувачів у соцмережі. Це те місце, де багато людей розповідали зокрема про свої мандрівки, замість вести "блог" на нашому (українському) сайті :) Оновлено 2022 рік. Сайт різко втрачає популярність і частково заблокований в українському сеґменті інтернету.

 
Подождите пожалуйста