Вы тоже можете добавить фото, отчет, туристический объект, статью! Стать автором!

Троицкая церковь (г.Берестечко, Волынская обл.): карта, описание

 Natalka   548

Галерея

Вы будете первыми!
Добавить фото

... Карта

Расположение Город Берестечко, Гороховский район, Волынская область
Датирование \ В данное время  1910 г.,  2000 г. \ действует за предназначением
Материал \ Состояние кладка \ хорошее
Высота 50.0 м
Статус \ Охранный номер памятник архитектуры местного значения \ 39-Вл
Конфессия сначала \ теперь УПЦ МП \ УПЦ МП
Доступ свободный, по расписанию

Собор Святої Трійці у м. Берестечку розпочали будувати у 1910 р. як православну святиню. Українська громада віддавна намагалася увіковічнити пам'ять про загиблих козаків і звести храм на їх честь, однак за часів польського панування ніхто б цього не дозволив. Але на початку XX ст. з'явилася така можливість. Берестечко знаходиться у Горохівському районі Волинської області, дата його заснування – 1 червня 1445р, а після отримання Магдебурзького права місто почало швидко розвиватися. У славнозвісній битві під Берестечком у 1651 р. українське військо внаслідок зради кримського хана залишилося без керівництва і змушене було відступити, зазнавши численних втрат.

У 1910 р. архієпископ Антоній Храповицький освятив місце, на якому розпочалося будівництво святині. Однак, постійно виникали труднощі: річка Стир почала підмивати фундамент, тож храм вирішили споруджувати на гранітно-бетонних палях. У 1914 р. храмові стіни були виведені майже до висоти склепінь. Проте згодом розпочалася Перша світова війна, ворожі війська розібрали колони і пілони собору, його східну стіну пошкодив снаряд, тому будівництво призупинили на десятиліття. У 1927 р. вдалося освятити Підземний храм під склепінням головної церкви стараннями настоятеля храму та місцевих жителів . У 1932 р. Троїцький собор увінчали хрестом. У 30-тих роках XX ст. польська влада запропонувала православній українській громаді перекрити дахом ще недобудовані стіни собору. Тому до 1938 р. незавершений собор був перекритий куполом на рівні зведених на той час стін.

За проектом архітекторів собор мав складатися з трьох частин – Підземного храму, Основного та Верхнього. Однак, через великі труднощі спорудження храму затягнулося, а після Першої світової війни поляки знову заволоділи Берестечком і польська влада заборонила звести Верхній храм. Було збудовано лише Основний та Підземний храми, оскільки зведення Верхнього могло б затьмарити габарити польського костелу Святої Трійці, тобто перевищити його. Внаслідок цих втручань, храм у ті часи набув непропорційного, приземкуватого вигляду. Будівництво собору припинили, а його стіни застигли у нездійсненному пориві до високого неба.

Після Другої світової війни у Свято-Троїцькому соборі влаштували склад. У 90-х роках XX ст. вирішили завершити храм у запланованому вигляді, зробили косметичний ремонт, а місцевий художник Микола Кліцук здійснив внутрішній розпис храму. У 2000р. розпочали реконструкцію собору, внаслідок якої має з'явитися величний храм, один з найбільших в Україні. Скажімо, основний купол повинен сягати до 50м висоти, збудовано два західних куполи. Майстри активно прикрашають зовнішні стіни храму, відновлювальні роботи продовжуються. Собор Святої Трійці в Берестечку відбудовує українська православна громада.

Andrij

Отчеты, краеведческие статьи (0)
Об этом месте пока не написано ни одного отчета. Вы можете
Добавить отчет
Обсуждение на форуме (0)
Это место пока не упоминается ни в одной теме форума. Вы можете
Создать тему

Добавить комментарий
Имя* (буква, потом буквы цифры _-.&)
Email* (останется в тайне)
Комментарий*
Добавить Очистить
 
Подождите пожалуйста