Вы тоже можете добавить фото, отчет, туристический объект, статью! Стать автором!

Костел Пресвятой Троицы и св. Марии Магдалины (с.Затурцы, Волынская обл.): карта, описание

 Natalka   224

Галерея

Вы можете быть первыми!
Добавить фото

... Карта

Расположение Село Затурцы, Локачинский район, Волынская область
Построено \ Ныне  1641 г. –  1642 г.,  1920 г. \ действует за предназначением
Адрес ул. Бойка, 6а
Материал \ Состояние кладка \ удовлетворительное
Стиль \ Конструкция барокко \ базилика
Функция оборонительный храм
Статус \ Номер памятник архитектуры национального значения \ 1031/0
Конфессия (сначала) РКЦ
Доступ посетителей свободный, по расписанию
Телефон(ы) Показать
Планируют 1 пользователь

Костел Святої Трійці у с. Затурці, Локачинського району збудований у 1642 р. за кошти Волинського мечника Валеріана Підгороденського, належав до монастирського комплексу отців Августинів. Сам комплекс виник після унії стараннями власників – шляхтичів.

Храм славився своїм оборонним значенням. Збудований у стилі бароко, з часом втратив свої характерні особливості, у споруді відчуваються впливи багатьох епох. Цегляний костел – тринефна базиліка з напівкруглим презбітерієм та чотирьох'ярусною вежею на фасаді.

Село Затурці розташувалося між Луцьком та Володимиром-Волинським, саме тут народилася легендарна Галшка Гулевичівна, одна із засновниць Київського братства, яка у XVІІ ст. славилася на весь край своїм меценацтвом, оскільки походила із заможної родини шляхтичів. А у XІX ст. у тутешньому родинному маєтку народився відомий історик, політолог та громадський діяч – В'ячеслав Липинський. Після другого і третього поділів Польщі у 1793р. і 1795 р. більшість католицьких костелів закрили і перебудували, а їх будівлі і маєтки передали православній церкві. У 1832 р. таким самим чином і вирішили долю цього костелу.

У 1915 р. храм зазнав нищівних руйнувань, а у 20-х роках XX ст. після завершення Першої світової війни його відбудували. Проте, коли закінчилася Друга світова війна, з 1946 р. у костелі розмістили сільський клуб, а дещо пізніше – колгоспний склад. З середини 90-х років XX ст. тут облаштовано меморіальний музей В.Липинського, який час від часу оновлюють. У 1994 р. у храмі закінчилися реставраційні роботи завдяки спонсорам з Голландії, Німеччини, Польщі та Великобританії, а 25 вересня 1994 р. відбулося його освячення у традиціях Римо-католицької віри.

Костел Святої Трійці внесено до реєстру національного культурного надбання, тепер він використовується за призначенням, а також відіграє роль культурного центру. При ньому запроваджено курси польської мови, слухачі яких мають можливість вступати до волинських ВНЗ.

Andrij

Упоминаестя в отчетах (0)
Об этом месте пока не написано ни одного отчета. Вы можете
Добавить отчет
Обсуждение на форуме (0)
Это место пока не упоминается ни в одной теме форума. Вы можете
Создать тему

Добавить комментарий
Имя* (буква, потом буквы цифры _-.&)
Email* (останется в тайне)
Комментарий*
Добавить Очистить
 
Подождите пожалуйста