Вы тоже можете добавить фото, отчет, туристический объект, статью! Стать автором!

Преображенская церковь (с.Четвертня, Волынская обл.): карта, описание

 Natalka   995

Галерея

Еще никто не добавил! Вы будете первыми!
Добавить фото

... Карта

Где Село Четвертня, Маневичский район, Волынская область
Датирование 1600 г. – 1604 г.
Теперь действует за предназначением
Высота н.у. моря 173.0 м
Материал \ Состояние кладка \ хорошее
Стиль \ Конструкция казацкое бароко \ трехдольная
Высота 20.0 м
Статус памятник архитектуры национального значения
Номер в реестре 128/1
Режим доступа свободный, по расписанию
Побывали \ Планируют 1 пользователь \ 1 пользователь

Преображенська церква у с. Четвертня, Маневицького району Волинської області була збудована у 1600-1604 р., храм звели на місці зруйнованого монастиря, який заснував у 1437 р. князь Олександр Четвертинський. Родина Четвертинських відзначалася щедрим меценатством та обороною православ'я. Саме як пам'ять про цю княжу родину була зведена церква святого Преображення Господнього, яка вражала своєю монументальністю і розкішшю інтер'єру. На її побудову було використано чималі кошти.

В архітектурному плані ця пам'ятка виконана у стилі українського козацького бароко з елементами архітектури Давньої Русі, вимурувана з цегли на вапняному розчині. Церква заввишки 20м., а товщина стін – два метри. Красу церкви підкреслює купольна баня з хрестом. Велике враження своєю величчю справляє внутрішній інтер'єр храму. Надійність споруди підкреслюється арково-циліндричним склепінням, яке підтримують чотири колони.

Особливістю архітектури є те, що стеля також викладена з цегли, завдяки цьому посилюється акустичний ефект. Цегляно-муровані стіни мають велику стійкість, зберігаються понад 400 років. Стіни храму помітно звужуються доверху, позбавлені декору, вікна глибоко розміщені у віконних прорізах. Фронтон західного фасаду виконаний у стилі бароко, прикрашений пілястрами і нішами. Храмова брама – важка, кована з великими замками. У загальному плані церкви знаходиться центральна частина з вівтарем та захристією. Перед вівтарем розташовано іконостас старовинного візантійського типу, який складається з кивотів, вкритих позолотою, виконаних тонким мистецьким рисунком.

На подвір'ї розташована дерев'яна триярусна дзвіниця, яка славиться своїм неординарним купольним дзвоном, збудована у 1905 р. В інтер'єрі дзвіниці дійшло до нашого часу декоративне різьблення по дереву XVІІІ ст., що має велику мистецьку цінність. Внутрішня частина храму дивує неповторним прекрасним оформленням, яке виконувалося італійськими майстрами – знавцями живопису. На фрагментах іконостасу і царських воріт можна і зараз побачити залишки чудового художнього розпису. У церкві знаходяться старовинні ікони.

На великі релігійні свята у цьому храмі Служба Божа читається із старовинного рукописного Євангелія, яке датується виданням 1636 р.

Нині Церква святого Преображення належить до визначних архітектурних пам'яток сакрального мистецтва, яку відвідують численні туристи з різних куточків України. Знаходиться у розпорядженні православної громади.

Andrij

Объекты в комплексе (1)

Фото (0)

Еще никто не добавил! Вы будете первыми!
Добавить фото

1. Колокольня Преображенской церкви

[карта]
Время строительства нач. XX ст.
В данное время действует за предназначением
Материал \ Состояние кладка \ хорошее
Статус памятник архитектуры национального значения
Охранный номер 128/2
Отчеты, краеведческие статьи (0)
Об этом месте пока не написано ни одного отчета. Вы можете
Добавить отчет
Обсуждение на форуме (0)
Это место пока не упоминается ни в одной теме форума. Вы можете
Создать тему

Комментировать
Имя* (буква, потом буквы цифры _-.)
Email* (останется в тайне)
Комментарий*
Добавить Очистить
 
Подождите пожалуйста