Вы тоже можете добавить фото, отчет, туристический объект, статью! Стать автором!

Дмитриевская церковь (с.Журавники, Волынская обл.): карта, описание

 Petro   552

Галерея

Вы можете быть первыми!
Добавить фото

... Карта

Расположение Село Журавники, Гороховский район, Волынская область
Датирование \ Ныне  1905 г. \ действует за предназначением
Материал \ Состояние кладка \ хорошее
Стиль российский
Статус \ Охранный номер памятник архитектуры местного значения \ 123-М
Конфессия сначала \ теперь УПЦ МП \ УПЦ МП
Доступ посетителей свободный, по расписанию

Свято-Дмитрівська церква є найвидатнішою спорудою у селі Журавники, Горохівського району, що на Волині. У 1905 р. церкву збудовано за кошти італійського графа Рафаїла де Боссаліні та його дружини Катерини, а проект затвердив Правлячий Синод Руської Православної Церкви. До цього часу у селі функціонувала дерев'яна церква Зачаття св. Анни, яку розібрали через те, що вона була маленькою за розмірами і не могла вмістити усіх прихожан. Крім того, вона потребувала капітального ремонту. Тоді землевласник – вищезгаданий граф, що перебував на службі у російського царя, на цьому місці вирішив збудувати новий мурований храм, який знаходиться там і донині.

Свято-Дмитріївський храм – наче душа Роберта Боссаліні, що розривалася між рідною католицькою Італією та православною Росією. Архітектура цього храму поєднує різноманітні напрями і стилі: стіни – прямокутні, мов рубані, які використовувалися у будівництві класичних костелів; круглі бані яскравих кольорів характерні для православного стилю. Італієць, який опинився на волинських землях, мріяв спорудити православний храм у Бранах, де він проживав у своєму палаці. Однак, там вже був збудований Свято-Покровський храм, який діє до сьогоднішнього дня, починаючи з 1725 р. Тоді він вирішив звести нову церкву у сусідньому селі Журавниках. У Петербурзі йому дали на це дозвіл, за яким йому довелося звертатися кілька разів. Цеглу для спорудження святині привезли з Уралу, де народилася дружина Роберта – Катерина, а досвідчений зодчий майстерно збудував цей чудовий храм. Останки графа знайшли вічний спочинок у каплиці сусіднього села Брани, яка є майже точною копією храму у Журавниках, лише - у мініатюрі.

Слід відзначити, що у музеї волинської ікони зберігається унікальний образ Святого Миколая, який привезений з Дмитріївської церкви села Журавники. Ця ікона вражає своєю величністю і монументальністю. Біля голови Святого Миколая зображені постаті Христа і Матері Божої, а сам Миколай зодягнений у жовтий підризник, краї якого мають багатий орнамент, червоний сакос, прикрашений золотим орнаментом, та зелено-срібний хрещатий омофор.

У 2005 р. у селі відзначили століття з часу спорудження церкви, яка була вже до цього моменту відремонтована. Ця архітектурна пам'ятка початку XX ст. знаходиться біля самої траси Луцьк-Львів, таке розташування є дуже зручним для відвідувачів і туристів.

Andrij

Упоминаестя в отчетах (0)
Об этом месте пока не написано ни одного отчета. Вы можете
Добавить отчет
Обсуждение на форуме (0)
Это место пока не упоминается ни в одной теме форума. Вы можете
Создать тему

Добавить комментарий
Имя* (буква, потом буквы цифры _-.&)
Email* (останется в тайне)
Комментарий*
Добавить Очистить
 
Подождите пожалуйста