Вы тоже можете добавить фото, отчет, туристический объект, статью! Стать автором!

Чому варто відвідати Тернопіль?

 Юлія    31.05.2016  814

Кожна людина любить мандрувати. Чи то десь далеко, в інші країни, відомі місця, чи містами і селами своєї батьківщини, а чи просто вулицями власного міста, якими раніше ніколи не ходила.

Адже часто так буває, що ми милуємось краєвидами, пам'ятками, захоплюючими пейзажами (коли приїжджаємо в інше місто на відпочинок, по роботі, а то й спеціально на екскурсію), ми не помічаємо або сприймаємо як належне красу та багатство тієї місцини, де живемо...

Фонтан на "стометровке" Тернопольский замок. Вид со стороны города Пам'ятник Данилу Галицькому Надставна церква над Тернопільским "морем"

Тернопіль – місто, яке побачивши один раз, запам'ятаєш назавжди. Воно хоча й маленьке, але затишне та привітне. Його історія розпочинається у 1540 році, коли польський магнат Ян Амор Тарновський отримав привілей (грамоту) від короля Сигізмунда І на заснування міста. І першою будівлею, яка постала в Тарнопольї (а саме така була перша назва міста) був замок. Саме звідси починається наша екскурсія містом.

Спорудження замку проводилось у 1540-1548 рр. Навколо нього почали осідати люди. Укріпив і добудував замок син Яна Тарнавського Кшиштоф. Замок мав стати захистом для Польщі від східних ворогів, в першу чергу – монголо-татар, від нападів яких дуже страждало населення в ті часи.

Тернополь. Парк им. Т.Г. Шевченко Парк им. Тараса Шевченко в Тернополе Озеро и мостик Дикие утки в гидропарке

Упродовж історії свого існування замок потерпав від частих нападів завойовників. У 1544 р., коли замок щойно почали будувати, татари вперше намагалися напасти на місто. Жителі Тернополя захищали своє місто до останнього, утримуючи твердиню до самого приходу королівського війська із Сандомирка. Зі сторони міста фортеця була укріплена частоколом та захищена глибоким ровом і земляним валом. Із західної сторони цей замок захищали води штучного ставу, що був створений у 1548 р.

Ровесницею замку є і Надставна церква, як її називають в народі (офіційна назва - Церква Воздвиження Чесного Хреста), яка також стала частиною оборонних укріплень.

Після смерті бездітного сина Яна Тарновського Кшиштофа, місто перейшло як придане до дочки Тарновських Зофії (Софії) і стало власністю її чоловіка Василя Костянтина Острозького.

Саме він побудував тут першу лікарню (шпиталь), притулок для бідних, аптеку та церкву Різдва Пресвятої Богородиці.

Упродовж 1749-1779 рр. було зведено костел домініканців у стилі бароко, який прикрашали різьба та кам'яні статуї. Польський художник зі Львова Станіслав Строїнський здійснив у храмі розпис інтер'єру.

Памятник Соломии Крушельницкой Памятник Степану Бандере в Тернополе Пам'ятник лелеці Сучасний католицький костел Тернополь. Драматический театр им. Т. Г. Шевченко

Тернопіль увійшов до складу Австрійської імперії у 1772 р., після першого поділу Польщі. Саме тоді розпочався процес економічного розвитку і пробудження українського національного руху. До Тернополя у другій половині XІX ст. було прокладено шість шосейних шляхів, а також побудовано залізницю Львів – Тернопіль у 1870 р.

Перша Світова війна стала братовбивчою для всіх українців, тому що, розділені кордоном, вони воювали по різні боки барикад - за Австрійську та Російську імперії.

У період Другої світової війни, у липні 1941 р. Тернопільщина опинилася під владою німецьких окупантів. На початку серпня 1941 р. територія колишнього Тернопільського воєводства була приєднана до Дистрикту "Галичина" Генеральної губернії Німеччини.

Тернополь. Памятник Соломии Крушельницкой Тернополь. Памятник Т.Г.Шевченко Головна вулиця Тернополя Сецесионная каменица в центре Тернополя

У липні 1944 р. землі Тернопільщини були повністю звільнені від німецьких окупантів військами Червоної армії, яка тут відновила довоєнний адміністративно-територіальний поділ. Але якою ціною...Місто було на 90% зруйноване, а на в'їзді в Тернопіль висіла табличка: "Тут було місто Тернопіль...".

Сьогодні ж давній Тарнопіль або сучасний Тернопіль має багато чого розказати та показати туристам. Тут є безліч пам'яток архітектури, пам'ятників, парків, затишних куточків, де можна помріяти та пофантазувати. А ще – зробити красиві фото на пам'ять про це місто. Тому - приїжджайте у Тернопіль і Ви не пожалієте!

Купола Доминиканского костела Колонада - ротонда на березі ставу Вечір на Тернопільському ставі

Добавить комментарий
Имя* (буква, потом буквы цифры _-.&)
Email* (останется в тайне)
Комментарий*
Добавить Очистить
 
Подождите пожалуйста