Вы тоже можете добавить фото, отчет, туристический объект, статью! Стать автором!

Гора Чивчин: карта, фото, описание

 Petro   2143

все Фото (10)

Гора Чивчин и смежная полонина

... Карта

Где Чивчинские горы, Верховинский район, Ивано-Франковская область, Украинские Карпаты
На вершине открытый круговой обзор, металлический трианг

До однієї з перших згадок про гору Чивчин, можна віднести топографічну мапу видану в Австро-Угорщині перед 1910р. Ця мапа була складена на основі топозйомки 1869-1889р. і має назву Marmarossziget код 42-48, мірило 1:200000. Вона захоплювала велику частину Карпат на теритрії сучасних України і Румунії. На цій мапі можна зустріти і гору Czywczyn 1769м. По завершенні І світової війни і розпаду Австро-Угорщини територію сучасних Українських Карпат контролювали Чехословачина і Польща. Вони приблизно в один і той самий період, видали мапи, своїх вже територій. Чехія зробила це 1924-1932р., і базувалась на мапах виданих ще за часів Австро-Угорщини. На одній з них, Polana De Submunti, код 4873, мірило 1:75000, вказано гору Czywczyn 1769м. У 1924-1939р Польща також видала військові мапи. Ті мапи вирізнялись високою чіткістю, деталізацією, інформативністю. Їх можна вважати одними з перших мап сучасного взірця. На одній з Польській військових мап, PAS57 SLUP39 BURKUT 1932р видання, мірило 1:100000, також вказано гору Czywczyn 1769м. В радянський період, Радянський Союз видав свої топографічні мапи. Секретними вважались мапи з мірилом 1:100000 і точніше. І майже до кінця 2002р. вони були важкодоступними для широкого кола туристів. Гору Чивчин 1766.1 м. можна знайти на Генштабівській мапі Бейле-Борша L-35-2 або 12-35-002 видання 1978р, масштаб 1:100000.

Гора Чивчин 1766.1м є витягнутою з півдня на північ. Найбільш полога частина гори є з південної сторони, найбільш крута, з численими урвищами, знаходиться на східній і північній стороні. По всьому периметру гори розкидані численні скельні останці. Гора знаходиться в одному з північних відрогів, в центральній частині ділянки хребта Марамуреш котрий тягнеться з північно-західного в південно-східному напрямку. Сам хребет знаходитьося на самому півдні Українських (Східних) Карпат і орієнтований в двох напрямках. Одна частина тягнеться з південного заходу на північний схід, інша частина простягнулась з північного заходу на південний схід. Числені відроги, орієнтовані перпендикулярно до основного хребта у точці їх стику, але тримаються в основному, південного і північного напрямку. Хребет Марамуреш є одним з найдовших хребтів України понад 62км. Ще однією особливістю хребта є те, що по ньому пролягає кордон України і Румунії. Чивчин є однією з домінуючих вершин тієї ділянки хребта, тому краєвиди з неї є одними з найбільш цікавих.

У Північному напрямку з вершини Чивчина можна спостерігати cусідній хребет Пнєве з полонинами і з вершинами Галя Луковиця (1506м WIG), і Галя Михайлова 1605м.

У північно-східному напрямку можна спостерігати продовження хребта Пнєве з вершинами Мясни-Приступ 1580.6м, Баба Людова 1581.7м, Стефулесь Великий 1543.0м, Камянець 1521.1м і полонини котрі лежать на схилах цього хребта. Проте ближче можна спостерігати хребет Альбін, з вершинами 1514м і 1503м. Якщо підійти до краю урвища котре знаходться на північно-східній частині гори то внизу можна побачити продовження Чивчинського відрогу з вершинами Чокалин і Дикий Камінь, полонину і декілька кошар.

У східному напрямку все ще спостерігаємо хребет Пнєве з вершинами-полонинами: Полонина Пнєве, г. Гропа (Гринявська) 1586м, а також відріг хребта Марамуреш з вершинами Великий і Малий Мокрин 1483м і 1559м. Цей відріг знаходиться за хребтом Альбін і орієнтований паралельно до нього.

У південно-східному, південному, південно-західному, і західному напрямку з вершини гори Чивчин можна спостерігати хребет Марамуреш з вершинами Лостун великий 1653.5м, Рижоватий 1641.0м, Попадя, Силигул 1687.9м, Чивчинаж 1587.3м, Кукулик 1581.3м, Будичекська Велька 1677.9м. Через всі ці вершини, окрім г. Лостун Вел., проходить державний кордон між Україною і Румунією, що легко помітити з вершини даної гори. За хребтом Маремуреш можемо спостерігати величні краєвиди румунського Марамуреша. Найближче і найкраще видно гору Петрусул (Петрос Будичевський) 1850.4м, що знаходиться у південоому відрозі хребта Марамуреш і у південно-західному напрямку відносно вершини гори Чивчин.

Для точного визначення координат і висоти гори на вершині встановлено тріангуляційний знак.

Astrik

Больше фото (10)
Вершина Чивчина
Вершина Чивчина
Гора Чивчин на австрийской карте KuK
Гора Чивчин на австрийской карте KuK
Скальные выходы возле вершины Чивчина
Скальные выходы возле вершины Чивчина
Гора Чивчин вечером
Гора Чивчин вечером
Гора Чивчин и полонина под горой
Гора Чивчин и полонина под горой
Гора Чивчин на карте генштаба
Гора Чивчин на карте генштаба
Гора Чивчин. Вершина
Гора Чивчин. Вершина
Гора Чивчин на польской карте WIG
Гора Чивчин на польской карте WIG
Гора Чивчин на польской карте WIG
Гора Чивчин на польской карте WIG
Отчеты, краеведческие статьи (0)
Об этом месте пока не написано ни одного отчета. Вы можете
Добавить отчет
Обсуждение на форуме (0)
Это место пока не упоминается ни в одной теме форума. Вы можете
Создать тему

Добавить комментарий
Имя* (буква, потом буквы цифры _-.&)
Email* (останется в тайне)
Комментарий*
Добавить Очистить
 
Подождите пожалуйста