Вы тоже можете добавить фото, отчет, туристический объект, статью! Стать автором!

Кафедральный собор (церковь) Пресвятой Троицы (г.Дрогобыч, Львовская обл.): карта, фото, описание

(Костел кармелитов)

 Natalka   1615

все Фото (3)

Дрогобыч. Церковь Пресвятой Троицы (бывший костел кармелитов)

... Карта

Где Город Дрогобыч, Дрогобычский район, Львовская область
Время строительства 1690 г. – XIX ст.
Сегодня действует за предназначением
Высота н.у. моря 302.0 м
Адрес ул. Трускавецкая, 2
Материал \ Состояние кладка \ хорошее
Форма крестовая
Статус памятник архитектуры местного значения
Охранный номер 787-М
Конфессия сначала \ теперь РКЦ \ УГКЦ
Доступ туристов свободный, по расписанию
Важность 4.0 из 5 (1 голос)
Посетили 1 пользователь

Катедральний собор Пресвятої Трійці у місті Дрогобич Львівської області був первісно зведений упродовж 1690 – 1709 рр. у стилі бароко як католицький костел кармелітів і знаходиться у центрі міста, недалеко від ратуші.

У своєму архітектурному вирішенні цей мурований храм – хрестоподібний у плані. Згідно з історичними даними, до 1795 р. він існував як кармелітський костел, неподалік від якого добудували прилеглі приміщення монастиря кармелітів. На початку XІX ст. представники української громади викупили сакральну будівлю у австрійського уряду разом з прилеглими приміщеннями з метою створення греко-католицької парафії та школи. Тоді храм освятили як греко-католицьку церкву Пресвятої Трійці. Згодом монастирський комплекс перебував під опікою отців-василіян, проте і надалі продовжував залишатися у власності міста. Реставраційні роботи тут проводилися у 1894 і 1905 рр. У 1909 р. відомий український художник Модест Сосенко здійснив розпис храмового іконостасу, а різьблення виконав львівський майстер А. Сабарай. У роки Другої світової війни тут здійснювали богослужіння блаженні новомученики (священики: Яким Сеньківський, Северіян Бараник і Віталій Байрак), які загинули у Дрогобичі від рук НКВД. Після Другої світової війни храм передали під кафедральний собор Російської православної церкви.

Лише у 1989 р. сакральну будівлю знову повернули УГКЦ, причому у липні 1993 р. цей парафіяльний храм визначили як кафедральний собор (головний храм) Самбірсько-Дрогобицької єпархії. З нагоди святкування ювілею 1000-ліття Хрещення Русі-України було позолочено баню і виконано зовнішню обнову стін. У 2000 р. храм повністю відреставрували і здійснили наново його розпис. Стінопис виконували майстри: Сергій Булко, Ігор Орищак, Ігор Леськів, Євген Хруник, Степан Хруник та деякі інші. Митці зуміли гарно підібрати кольори стінопису і зберегти орнаменти попереднього розпису. Нині тут можна побачити цікаву ікону "Христос на силах", у центрі якої – зображення Царя-Христа, Постать Якого обведена великим німбом, що випромінює Світло на увесь Всесвіт. Христос сидить на сідалищі, яке підтримують небесні сили, правицею – благословляє, а у лівій руці тримає Книгу св. Євангелія від Івана, із заповіддю любові. Над престолом, на храмовій стелі зображено Святого Духа у вигляді білого голуба. При вході до церкви під хорами розміщена ікона Покрови Пресвятої Богородиці та напис "Пресвятая Богородице, спаси нас!".

Відомо, що у минулому тут молилися і навчалися відомі діячі української нації. У ті часи собор відігравав роль давнього духовного осередку. Вчителями і пастирями багатьох поколінь упродовж історії його існування були ієромонахи отці-василіяни. На сьогодні при храмі функціонує благодійна їдальня для потребуючих і дитячий садочок "Ангелятко".

Церква Пресвятої Трійці (колишній костел кармелітів) у Дрогобичі є діючим храмом, відзначається своєю величчю та монументальністю, вважається взірцем сакрального зодчества XVІІ – XІX ст., відноситься до єпархії УГКЦ і належить до пам'яток архітектури місцевого значення. Якщо рухатися з площі Ринок, власне попри цей собор пролягає шлях до старовинної церкви св. Юрія та старої солеварні.

Andrij

Больше фото (3)
Кафедральный собор Пресвятой Троицы в Дрогобыче
Кафедральный собор Пресвятой Троицы в Дрогобыче
Дрогобыч. Церковь Пресвятой Троицы
Дрогобыч. Церковь Пресвятой Троицы
Отчеты, краеведческие статьи (0)
Об этом месте пока не написано ни одного отчета. Вы можете
Добавить отчет
Обсуждение на форуме (0)
Это место пока не упоминается ни в одной теме форума. Вы можете
Создать тему

Комментировать
Имя* (буква, потом буквы цифры _-.)
Email* (останется в тайне)
Комментарий*
Добавить Очистить
 
Подождите пожалуйста