Вы тоже можете добавить фото, отчет, туристический объект, статью! Стать автором!

Церковь св.Дмитрия (деревянная, с.Волчковцы, Тернопольская обл.): карта, фото, описание

 Natalka   1464

все Фото (4)

Церковь св. Дмитрия (1724р.) в Волчковцах

... Карта

Где Село Волчковцы, Зборовский район, Тернопольская область
Построено 1724 г., 1882 г. – 1886 г., XX ст.
Ныне действует за предназначением
Высота н.у. моря 372.0 м
Материал \ Состояние дерево \ удовлетворительное
Стиль \ Конструкция народная архитектура \ трехдольная
Статус памятник архитектуры местного значения
Охранный номер 2056
Конфессия сначала \ теперь УГКЦ \ УГКЦ
Изменения (після 1990) строение целиком
Доступ посетителей свободный, по расписанию
Побывали 1 пользователь

Дерев'яна церква Св. Димитрія – архітектурна пам'ятка – одна з найстаріших на Зборівщині. Як довго Вовчківці є окремою парафією невідомо, бо найстарші метрикальні книги походять лише з 1784 р. З них довідуємося, що першим парохом села був Іван Квасницький. Після о. Квасницького були отці, що приїжджали з Івачева та Ярославич. У 1850 р. О. Андрій Гуціковський із Ярославич склав історично цінний інвентар церкви, де сказано про земельну власність церкви та про Євангеліє "Малий лист", видане у 1690 р., і друге Євангеліє з 1771 р. Ці Євангелія зберігалися до Другої світової війни в церкві, а подальша доля їх невідома. З 1918 по 1944 роки священиком був о. Іван Городиловський.

Церкву збудовано зі соснових брусів парафіяльним коштом в 1724 році. За переказами, первісно була розташована на старому цвинтарі, за селом. Будівничим був місцевий майстер Бабірецький. У 1882 році зроблені нові дубові підвалини, укладено нову підлогу, оновлено в середині і дах покрито новими ґонтами. Сильно пошкоджена під час Першої світової війни. В міжвоєнний період підготували камінь для будівництва мурованої церкви, проте встигли до початку війни збудувати кам'яну дзвіницю - решту будматеріалів конфіскувала радянська влада. Церква мала 5 бань. В 1944 р. частково зруйнована. По війні, очевидно, збережену нижню частину церкви накрили дахами. В 2006 році з середини церква обшальована вагонкою. Церква в користуванні громади УГКЦ. Знаходиться в центрі села, біля роздоріжжя. Низька тризрубна на великих дубових підвалинах безверха будівля. Центральний ширший зруб нави вкритий багатосхилим дахом, гребінь якого завершує великий восьмибічний ліхтар увінчаний маківкою. Вужчі зруби вівтаря і бабинця оточені піддашшям, яке опирається на випусти вінців зрубів. Стіни церковці оббиті фарбованими листами прескартону. В стінах нави встановлені два вікна. Вівтар і бабинець трохи вище піддашшя вкривають трисхилі дахи- їх покриття замінили новим (можливо в 2006 р.), Перед входом до неї збереглися два камяні мальтійські хрести, а на захід від них - мурована стінна п'ятиаркова дзвіниця, на якій збереглися два дзвони.

Декілька слів про церкву з видання "Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ. Парафії, монастирі, храми. Шематизм". Тернопіль: ТОВ "Новий Колір", 2014 - 520 с. - "До 1946 року богослужіння відправляли у старій дерев'яній церкві, згадка про яку датується 1654 роком. У ній молився перед Зборівською битвою Богдан Хмельницький. Біля старої церкви є дзвіниця (мурована), збудована у 1926-1928 роках."

2000001115

Объекты в комплексе (1)

Фото (1)

Колокольня церкви св. Димитрия 30-х гг. ХХ ст.

1. Колокольня церкви св.Дмитрия (деревянная)

[карта]
Датирование 1930 г. – 1940 г.
Сегодня действует за предназначением
Материал \ Состояние кладка \ удовлетворительное
Статус памятник архитектуры
Посетили 1 пользователь
Больше фото (4)
Церковь 1724р. и кельтские кресты
Церковь 1724р. и кельтские кресты
Вовчківці. Церква св. Димитрія
Вовчківці. Церква св. Димитрія
Отчеты, краеведческие статьи (0)
Об этом месте пока не написано ни одного отчета. Вы можете
Добавить отчет
Обсуждение на форуме (0)
Это место пока не упоминается ни в одной теме форума. Вы можете
Создать тему

Комментировать
Имя* (буква, потом буквы цифры _-.)
Email* (останется в тайне)
Комментарий*
Добавить Очистить
 
Подождите пожалуйста