Вы тоже можете добавить фото, отчет, туристический объект, статью! Стать автором!

Ровенский пивзавод (пивзавод Бергшлосс) (г.Ровно): карта, фото, описание

(ООО "Уровень ЛТД")

 RuslikK82   1524

Фото (1)

Ровенский пивзавод

... Карта

Расположение Город Ровно, Ровенская область
Построено \ В данное время  1849 г.,  1900 г. \ действует за предназначением
Адрес 33000, ул.Коперника, 9
Материал \ Состояние кирпич \ реконструкция
Статус памятник истории местного значения
Доступ \ Ценность только для организированных групп \ 5.0 из 5 (1 голос)
Телефон(ы) Показать
Посетили 1 пользователь

До недавнього часу роком заснування Рівненського пивзаводу вважали 1949рік. Цей факт підтверджує "Военно-статистическое обозрение Российской империи" 1850 року щодо стану промисловості в "уездном городке Ровно". Проте, нещодавно у ЦДІА України виявлено звіт волинського губернатора за 1847 рік у додатку "Ведомость о фабриках и заводах в Волынской губернии", в якому йдеться про існування пивоварного заводу. На той час він випускав продукції на суму 990 рублів.

У 60 – 70-ті рр. ХІХ ст. на Волині оселились чехи – колоністи, які стали засновниками якісного волинського хмелярства та пивоваріння. Наслідком переселення чехів стала як модернізація існуючих пивоварних заводів (зокрема Рівненського), так і будівництво нових заводів – в Семидубах, Острозі, Глинську, Квасилові. Чехи вивели тут нову селекцію хмелю, подібного до найкращого на той час у Європі – жатецького. Завдяки чехам виробництво хмелю в Російській імперії в 1887 – 1914 рр. збільшилось у 4 рази. Хміль став "зеленим золотом" для хмелярів та пивоварів.

Наприкінці ХІХ століття на Рівненській пивоварні було створене Акціонерне товариство "Парового пивоваренного завода "Бергшлоссъ". Була розроблена символіка торгової марки, видуті спеціальні високі пляшки з рельєфними логотипами на них, тощо. Контрольний пакет акцій на той час належав заможним чехам. На початку 1900років контрольний пакет акцій викуповує надзвичайно енергійна і амбітна людина з комічно-філософським прізвищем - Г. М. Пісюк, виходець з Вільного, промисловець, домовласник, утримувач однієї з рівненських синагог, засновник сімейного бізнесу в сфері пивоваріння. Родина Пісюків була власниками заводу до 1939 року.

28 березня 1903 року Рівненська міська управа надала дозвіл на реконструкцію пивзаводу Гершу Мейєру Пісюку на розі вулиць Шосової і Новаковської (сучасні вулиці Соборна та Коперника). 3 червня 1904 року управою було розглянуто додатковий проект. Крім будинку Г. Пісюка (теперішня станція юних техніків по вул. П. Могили), який датований 1900 роком, більшість будівель заводу було збудовано у 1906 – 1908 роках. На відміну від споруд, збудованих за часів Радянської влади, ці будівлі стоять і експлуатуються по сьогоднішній день.

30 вересня 1909 року царським Указом було затверджено статут "Товариства броварів і фабрик спиртових дріжджів "Бергшлос"". Ініціатором акціонерного товариства був Г. М. Пісюк, Основний капітал товариства становив 300000 рублів, а дивіденди у 1909-1011рр. обраховувались 3% на капітал.

Станом на 1911р.в Рівному був один бровар. Завод набирав обертів. У 1913р. тут вже працювало 116 робітників, діяли дві солодовні: з ручним та машинним виробництвом. Завод став одним з найбільших пивоварень у Волинській губернії.

Під час Першої світової війни, в результаті заборони виробництва і продажу алкогольних напоїв, завод зазнав фінансових труднощів.

У 1919-1921рр. власники заводу мали намір його реконструювати. 7 вересня 1922р. пивоварний завод "Бергшлос" отримав від польської влади дозвіл на виробництво своєї продукції. У 1925р. – був відбудований після пожежі. 10 червня 1926р. Міністерством промисловості та торгівлі Польщі був затверджений статут акціонерного товариства "Бергшлос". У тому ж році, з огляду на впровадження повної державної монополії, було зупинено виробництво спирту. 15 грудня 1927р. в Луцьку відбулась реєстрація "Товариства власників броварень Волинського воєводства", до якого входило 9 броварів. Головною метою товариства був пошук виходу зі складної економічної ситуації на пивному ринку, пов'язаної зі світовою економічною кризою. Головою та керуючим справами товариства обрали директора Рівненського пивзаводу "Бергшлос" Самуїла Пісюка.

У кризові роки власники заводу намагались налагодити торгівлю своєю продукцією з Палестиною та іншими країнами, навіть Америкою.

Наприкінці 30-х рр. ХХ ст. пивзавод "Бергшлос" став найприбутковішим підприємством Рівного. Його статутний капітал у 1937р. становив 11 млн. злотих. Обіг коштів за 1938 р. з акцизним збором становив: пива на суму 783467 злотих, дріжджів – 982040 злотих, лимонаду – 42041 злотих. Пивзавод представляв свою продукцію на Волинських Торгах в окремому павільйоні в Рівненському парку князів Любомирських ( сучасний - Т. Шевченка). Продукція заводу з маркою " Бергшлос" була знана у всій Польщі.

Зі зміною влади 15 листопада 1939 р. за постановою Тимчасового комітету Рівненський пивзавод "Бергшлос" перейшов у власність держави, і 26 листопада був націоналізований. Директором заводу призначено Є. М. Кондерева. На той час територія пивзаводу складала 13693м². 31 серпня 1940 р. за державною реєстрацією пивзавод отримав назву "Пивдріжкомбінат" з мотивацією, що він єдиний виробляє дріжджі в західно-українських областях. За інвентарним переписом від січня 1940 р. завод потребував технічного ремонту. Кількість працівників скоротилась з 117-ти (у грудні 1939р.) до 62 осіб. В асортименті продукції було пиво "Жигулівське", "Російське", "Українське" (бочкове і пляшкове), пекарські дріжджі, безалкогольні напої.

Окупаційна влада у 1941р. змінила назву заводу на "Бровар № 4". Управляючим став Михайло Матковський. Завод був здатен виробляти 30 тис. гл. пива, 4 тис. гл. лимонаду, 300 т дріжджів в рік. У червні 1942 року завод зупинили на переобладнання. Під час ремонту дріжджеву фабрику частково переобладнали для виробництва спирту. 7 листопада 1942р. вже виготовили перші 2527л спирту високої якості. При відступі німці не завдали руйнацій заводу.

У 1944р. розпочався новий етап в історії Рівненського пивзаводу, який зазнав реорганізаційних змін, однак, не зупинив виробничий процес. Його продукція відрізнялась високою якістю і користувалась попитом в населення.

7 квітня 1966р. пивзавод, як головне за профілем підприємство області, разом з іншими пивзаводами ( Семидубським, Квасилівським, Мирогощанським, Вовковиївським) увійшов до складу Ровенського виробничого об´єднання пивоварної й безалкогольної промисловості.

В перші роки Незалежної України Рівненська пивоварня відродила історичну пивну марку "Бергшлосс". У 2005р. підприємство стало відкритим акціонерним товариством "Рівень". З 2012р. перейменоване в ТОВ "Рівень ЛТД".

Видами діяльності сучасного підприємства також є: виробництво безалкогольних напоїв, мінеральної води та оптова торгівля напоями.

Інформація з сайту: www.riven.com.ua

RuslikK82

Упоминаестя в отчетах (0)
Об этом месте пока не написано ни одного отчета. Вы можете
Добавить отчет
Обсуждение на форуме (0)
Это место пока не упоминается ни в одной теме форума. Вы можете
Создать тему

Добавить комментарий
Имя* (буква, потом буквы цифры _-.&)
Email* (останется в тайне)
Комментарий*
Добавить Очистить
 
Подождите пожалуйста