Вы тоже можете добавить фото, отчет, туристический объект, статью! Стать автором!

Мандрівка Україною

 Юлія    04.06.2016  1168

Сьогодні хочу розказати про надзвичайну мандрівку, яку здійснили ми, студенти історичного факультету. Було подолано понад 2 тис. км, здобуто безліч позитивних вражень на усе життя. Тому, думаю, варто розповісти про історичні міста, в яких ми побували та пам'ятки, які ми там побачили.

Спасский собор. Алтарная часть

З Тернополя ми прибули до Чернігова. Хоча вже був червень, це місто спочатку мені здалося похмурим та холодним, але потім воно посміхнулося до нас привітністю та промінцями теплого сонечка. Дуже красиве місто насправді. Його ще називають містом легенд. Історія цього міста розпочинається ще з X ст. Першу згадку про нього знаходимо у літописах 907 р. У епоху Раннього Середньовіччя Чернігів був центром сіверянського племені, а починаючи з ІX ст. став частиною Київської Русі, разом з Києвом та Новгородом вважався одним із найкращих та найбагатших міст цієї могутньої держави.

Спасский собор. Фасад

Візитівкою Чернігова є неймовірної краси храми та архітектурні споруди (в основному у стилі козацького бароко). Це і Катериниська церква, і Борисоглібський собор, та Іллінський монастир...

Макет-реконструкция Борисоглебского собора

Борисоглібський собор – чернігівський храм, який неодноразово перебудовувався. Він був закладений ще у XІІ ст. на фундаменті колишньої кам'яної споруди XІ ст. У його інтер'єрі до наших часів збереглися старовинні фрески та інкрустована підлога. Борисоглібський собор належить до складу національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній".

Найдавнішою частиною Чернігова вважається Іллінський монастир, який відноситься до складу Троїцько-Іллінського монастиря на Болдиних горах. Цей перший печерний храм і монастир був заснований у 1069 р. преподобним Антонієм Печерським. Печерна частина храму становить 315м.

Батуринская крепость

Одним словом тільки про Чернігів можна написати не один звіт...

Цветники вокруг дворца

Далі ми вирушили у Батурин – гетьманську столицю, яка була вщент зруйнована Петром І після "зради" Івана Мазепи. Палац Розумовського – останнього гетьмана Війська Запорозького вражає пишністю та багатством.

Люстра

Згідно з історичними даними, саме гетьман Іван Мазепа зробив найбільший внесок у розбудову міста Батурина. Під час його гетьманування тут було зведено багато мурованих будинків. Батурин був захищений великими валами. Крім того, саме тоді було укріплено великий замок, який був збудований ще за часів Дем'яна Многогрішного.

Котига

Спалений, і по-варварськи знищений у 1708 році нині Батурин відроджується у своїй минулій величі.

Фрагмент диорамы

Окрім палацу Розумовського в Батурині можна оглянути Воскресенську церкву – усипальницю Розумовського, будинок генерального судді Кочубея, сучасний археологічний музей, цитадель Батуринської фортеці.

Наш шлях далі пролягав через місто Переяслав-Хмельницький. Незнаю, чому, але це місто мені запам'яталось та полюбилось найбільше. Недаремно на просторах інтернету його називають "музейним царством" - у цьому місті найбільша кількість музеїв з малих міст України (аж 27!). Переяслав входить до числа трьох найдавніших княжих столиць Київської Русі, з цим містом пов'язана перша писемна згадка про Україну у 1187 році.

Георгиевская церковь из села Андруші

Значущість Переяслава в історії та культурі України важко переоцінити. Військова діорама "Битва за Дніпро" просто вражає. Це - наша трагічна історія, так вдало і емоційно підкреслена автором та розповіддю екскурсовода назавжди залишає свій слід у пам'яті.

Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини – це чудовий парк з озерами, гаями і луками, в якому гармонійно розташовані церкви, старовинні будинки, музеї, млини, де зберігається справжній колорит українського села. Ця місцина своїм прекрасним ландшафтом і краєвидом настільки вражає своєю красою, що назавжди залишиться у пам'яті тих, хто тут побуває.

Ну і завершували подорож Уманню...

Софіївка. Острів "Ітака"

Софіївка - перлина України. Хто не був хоч один раз тут – не зрозуміє всієї повноти, краси та неповторності цього дендропарку. Коли заходиш у парк складається враження, ніби потрапляєш у казку. Все тут нагадує стародавню Грецію. Софіївка названа так на честь коханої дружини Станіслава Потоцького (Софії де Вітт-Потоцької), власника Умані. Парк був спроектований Людвігом Метцелем.

Парк Софиевка. Большой водопад

Одним із символів національного дендрологічного парку "Софіївка" є напис на правій стіні входу до гроту Каліпсо, який витесаний у природній скелі – "Забудь тут пам'ять про нещастя і прийми щастя віще, якщо ж ти щасливий, так будь ще щасливішим". Ці слова належать графові Станіславу Потоцькому, засновникові цього парку. Для того, щоб це побажання втілилося у життя, потрібно, згідно з повір'ям, торкнутися мідного напису, а потім три рази обійти навколо гранітного велетня, який стоїть при вході і загадати бажання. "Софіївка" недарма вважається "храмом природи" і "романтичним парком кохання", в якому не завадило б побувати кожному із нас хоча б один раз у своєму житті.

Купол павильона

Повествуется о: Борисоглебский собор, Ильинский монастырь, Дворец гетьмана Кирилла Разумовского, Воскресенская церковь, Батуринская крепость, цитадель, Дом генерального судьи Василия Кочубея, Музей-диорама "Битва за Днепр в районе Переяслава и создание Букринского плацдарма осенью 1943 г.", Музей народной архитектуры и быта Среднего Приднепровья, Национальный дендрологический парк "Софиевка", Национальный историко-архитектурный заповедник "Чернигов Древний", Парк "Детинец" (Вал), Парк "Болдины горы", Город Батурин, Национальный историко-культурный заповедник "Гетманская Столица", Город Чернигов, Город Переяслав-Хмельницкий, Национальный историко-этнографический заповедник "Переяслав", Город Умань, Бахмачский район, Черниговская область, Переяслав-Хмельницкий район, Уманский район, Киевская область, Черкасская область
Комментировать
Имя* (буква, потом буквы цифры _-.)
Email* (останется в тайне)
Комментарий*
Добавить Очистить
 
Подождите пожалуйста