Вы тоже можете добавить фото, отчет, туристический объект, статью! Стать автором!

Похід на гору Хом'як, відвідини Буковелю

 Наташа    21.10.2016  1210

Кожного року студенти і викладачі Золочівського коледжу подорожують у різні куточки України. 8-9 жовтня 2016 р. ми здійснили суперову мандрівку на гору Хом'як.

Траверсна стежка Тропа на Хомяк из села Поляница Лісовий куточок Зима та Осінь

Гора Хом'як належить до тієї частини Карпат, яку звуть Горганами. Їх круті вершини всипані камінням – "горганами". Саме завдяки їм і назвали цей гірський масив. Гора Хом'як є одним із улюблених місць, куди найчастіше подорожують туристи, оскільки підйом є не надто складним та затяжним у часі. Висота гори — 1 542 метри, з її вершини чудово видно сусідні гори. Найближче до Хом'яка знаходяться вершини Синяка (1 665 м), Малого Горгану (1 592 м) і Довбушанки (1 754 м). На півночі за масивом Явірника (місцева назва - "Катеринка") видно місто Яремче.

Наш шлях до гори проходив добре протоптаною стежкою через ліс, що в'ється довгими серпантинами. Пройшовши невелику відстань на подальшому шляху ми з осені плавно перейшли у зиму, про що свідчив всюдисущий сніг, який опадав з смерекового віття і все хотів потрапити нам за шиворот :). Таким був підйом аж до самої полонини Хом'як. Потім поміж зарості гірської сосни й, врешті, по каменях горгану, якими вкрита вся дорога до вершини Хом'яка, ми вийшли на сам верх. Аби його дістатися пройшли аж через дві не вельми теплі пори року!

Полонина Хомяков и Синяк Фигура Божьей Матери на вершине Хомяка Вершина Хом'яка Синяк во всей красе, позади выглядывает Довбушанка

І ось ми на самій вершині.... Звідтіля відкриваються надзвичайні краєвиди сусідніх гір! На вершечку Хом'яка встановлена фігура Пресвятої Діви Марії, біля якої наш духівник о. Юрій відправив подячний Молебень до Пресвятої Богородиці. Ця фігура прикрашає та возвеличує гору Хом'як з 2006 р.

Водопад Женецкий ГукОкрім підйому на Хом'яка, ми мали можливісь побувати на Женецькому водоспаді, який розташований між масивами хребтів Явірника і Хом'яка-Синяка, біля сіл Микуличин і Татарів. Водоспад Женецький Гук утворився у післявоєнні роки в результаті повені. Вода вільно падає з висоти 10 м. Місцеві жителі назвали водоспад саме "Гук" через шум, гул, що доноситься від нього.

Окрім того, ми ще й встигли відвідати Буковель – найбільший гірськолижний курорт України. Він розташований на п'ятьох горах: Буковель (1 127 м), Бульчиньоха (1 455 м), Довга (1 373 м), Бабин Погар (1 180 м) та Чорна Клева (1 241 м).

Довбушанка. Вид из Буковеля Фонтанчик Малый Горган и Синяк Буковель на фоне вершины Хомяка

Ця подорож була, справді, незабутньою, сповненою позитивними емоціями, неймовірними враженнями від побаченого, які запам'яталися кожному з нас назавжди!

Автор – Мар'яна Підлиська

все Фото (37)
Вид с вершины Хомяка
Вид с вершины Хомяка
На полонині Хом'яків
На полонині Хом'яків
Синяк. Вид с траверса Хомяка
Синяк. Вид с траверса Хомяка
Гори в тумані
Гори в тумані
Яр лісового потоку
Яр лісового потоку
Царство папороті
Царство папороті
Дорогою до вершини
Дорогою до вершини
На вершине Хомяка
На вершине Хомяка
Хребет Довбушанки
Хребет Довбушанки
Лісовий куточок
Лісовий куточок
Вид з вершини Хом'яка на захід
Вид з вершини Хом'яка на захід
Чаша-каньон водопада
Чаша-каньон водопада
Ручей Женецкий
Ручей Женецкий
Группа у водопада
Группа у водопада
Высота более 10м
Высота более 10м
Добавить комментарий
Имя* (буква, потом буквы цифры _-.&)
Email* (останется в тайне)
Комментарий*
Добавить Очистить
 
Подождите пожалуйста