Вы тоже можете добавить фото, отчет, туристический объект, статью! Стать автором!

Україна: від Полтави до Карпат (частина 2)

 Світлана    03.06.2016  1201  2

... продовження. Частина 1 була тут.

День третій (Вінниця – Хмельницький, 250 км)

Щоб все встигнути, встаємо раненько і прямісінько за 26 кілометрів від Вінниці нас чекає палац Грохольських-Можайських (с. Вороновиця, Вінницький район). Одразу увагу привернув фасад палацу, прикрашений ліпниною: рослинні гірлянди та черепи корів (як потім нам розповів екскурсовод, це від "дурного ока"). В цьому палаці з 1869 р. по 1876 р. проживав О. Можайський, винахідник літака, тому не дивно, що там тепер розташований музей історії авіації, і за зовсім символічну плату для нас чотирьох провели дуже пізнавальну і цікаву екскурсію.

Дворец в Вороновице Отделка карниза Мемориальные и охранные таблицы

Наступною за планом була Стрижавка і ставка Гітлера Вервольф. Для цього потрібно було повернутися назад до Вінниці. І тут хтось згадав, що в Вінниці знаходиться музей-садиба Миколи Пірогова. В вартість білету входить екскурсія, і нам було досить цікаво почути про здобутки в галузі медицини видатного хірурга. Трохи далі (1,5 км) знаходиться Миколаївська церква-некрополь, де знаходиться забальзамоване тіло Пірогова.

Для мене було великою новиною, що Пірогов і тут став першим, а для більш відомого тіла з Московії цю процедуру застосували значно пізніше. Забальзамував Пірогова його учень, нібито для того, щоб на похорон встигли приїхати всі родичі, потім щоб добудувати усипальницю. Чому і після цього його залишили в такому стані – невідомо. При цьому дивним залишається те, що стан його тіла практично не змінюється з моменту бальзамування в 1881 році.

Далі – смт. Стрижавка (Вінницький район). Першим на шляху постав Музей військової техніки. Звідси нашим чоловікам вже не захотілося виходити, до того ж про всі експонати (а їх там чимало) розповідали доступно, цікаво і докладно. Тут же у дворі влаштоване цікаве кафе – польова кухня, з невисокими цінами, але смачно і колоритно. Щодо самої ставки, то власник музею відмовив нас від поїздки туди, лише багато залишків залізобетонних конструкцій і не зовсім доведено, що там безпечно.

Стрижавка. Ставка Гитлера "Вервольф" Грузовик времен 2 Мировой Войны Полевая кухня (кафе)

До речі, цей музей створений повністю за ініціативи і за кошти однієї людини. Дуже схоже творіння двох ініціативних братів ми зустрічали в с. Шампань Звенигородського району Черкаської області (військово-патріотичний центр – музей "ШАМПАНЬ"). При цьому кожна одиниця зброї там є робочою, а військові машини можна орендувати.

Наступним за маршрутом було с. Гущинці Калинівського району Вінницької області. Розташований тут палац княгині Абамелек чомусь зовсім не привернув нашої уваги, в своєму архіві я знайшла лише одну фотографію (зараз – одна з закинутих будівель профтехучилища). Більш цікавим для дослідження став млин, величезний млин. При цьому поряд протікає така маленька річенька, що просто здається дивним, як могла працювати така громадина.

Гущинцы. Дворец княгини Абамелек

Ще трохи дороги і ми в місті-курорті Хмільник. Знайти палац Ксідо було не складно, проте складно було повірити в існування такої будівлі: з дороги він виглядає як неприступна фортеця (восьмигранна башта збереглась з 1534 року) , а з фасаду – як романтичний ренесансний палац. До недавнього часу в палаці був готель, проте зараз все закрито і знайти когось ми, на жаль, не змогли.

Северный "замковый" фасад Усадьба графа Ксидо в Хмельнике

Ночувати планували в Хмельницькому, проте ще необхідно було побачити давне моє бажання - Меджибізьку фортецю. Дорога проходить через Летичів, і не зупинитися біля Летичівського замку (зараз Домініканський монастир) ми не могли. Від пам'ятника Кармалюку, який тут похований, віє якоюсь неймовірною силою.

Круглая башня и памятник Устиму Кармалюку

Летичев. Памятник Устиму Кармалюку

Кельи Доминиканского монастыря

І ось нарешті Меджибізька фортеця, велична і гарна! Вона варта окремої дорожі. Ведуться реставраційні роботи, і сподіваюсь, що їх доведуть до кінця, проте треба поспішати, оскільки стіна палацу Сенявських декілька років тому впала.

Вид с Рыцарской башни на Замковый двор

Меджибіж. Замковий костел

Вид на замок с другого берега

Комментарии (2)
Комментировать или нажмите "ответить" под комментарием ниже
Roman 15 июля 2016, 16:22
Скільки всього треба побачити! Із цих місць я поки що побував лише у Вороновиці та Меджибізькій фортеці...
 ответить
Systemschyk 15 июля 2016, 18:43
Цікаве оздоблення у вигляді черепів тварин. Таке зустрічається рідко, але буває... Наприклад на костелі у Новому Роздолі
 ответить
 
Подождите пожалуйста